Přejeme vám krásné a klidné prázdniny

Prázdniny jsou tu a s nimi i čas dovolených. Chystáte se na dovolenou autem? Nezapomeňte na důkladnou kontrolu před jízdou. Chybějící kapaliny, stará mapa, nebo poztrácené nářadí dokáží zkazit klidnou cestu.

Proto pro vás máme návod, co vše před delší jízdou zkontrolovat:

 1. hloubku vzorku a tlak pneu
 2. kapaliny - chladicí, brzdovou, vodu v ostřikovačích, motorový olej i množství PHM
 3. stav vozu - podvozek, úniky kapalin
 4. brzdový systém (brzdný účinek, tloušťku destiček a kotoučů) 
 5. funkčnost klimatizace
 6. funkčnost světel, blinkrů
 7. stav stěračů
 8. platnost všech dokladů a jejich uložení
 9. stáří mapy a funkčnost navigace
 10. stav lékárničky

 

Co se vám ještě může hodit?

 1. čeština do palubního počítače - servisní hlášení se většinou zobrazují v palubním počítači před řidičem. Tato hlášení bývají často v cizím jazyce, zobrazují se jak informace o nedostatku kapaliny v ostřikovačích, tak závady na motoru. S českým překladem hned a bez slovníku víte, o co se jedná a můžete se během pár vteřin rozhodnout co dál. Překlad nabízíme pro vozy Ford s palubním počítačem Convers+ a pro většinu vozů Jeep a Dodge.
 2. překlad ovládacího systému - pohodlí na dlouhé cestě je důležité. Jak si snadno nastavit funkce podle svých představ, když je systém v angličtině, nebo v němčině? Bez slovníku se u některých aut neobejdete. Nastavení trakce, podvozku, klimatizace, rádia, světel, okýnek a dalších důležitých i méně důležitých funkcí zvládnete po překladu levou zadní i po několika hodinách za volantem.
 3. oprava rádia / navigace - několik hodin na cestě s rozbitým rádiem si nedokážeme představit. Chrastící reproduktor, nebo vypadávající signál rádia dokáže otrávit nejednoho řidiče a cestujícího.

 

Můžeme vám s něčím poradit, nebo pomoci? Ozvěte se nám na tel. 777 047 960.